devrimer34 Yorum yapılmamış

Kamyon Lastik Yıkama

Yıkama Platformu :

Kamyon Yıkama

Kamyon lastik yıkama İnşaat alanından çıkan çamurlu kamyonların üzerinden geçtiği ve geçiş sırasında tekerlerlek profillerine ve alt şasi parçalarına yapışan çamurun, kendiliğinden temizlendiği min 3700×4500 mm ölçülerinde olan ana ünitedir.

Izgaralı Tekerlek Geçiş Yolu :

Çamurlu kamyon tekerleklerinin üstünden geçtiği ızgaralı tekerlek geçiş yolu, tekerlek yıkama düzeneğinin bir ögesidir. Kamyon üzerinden geçerken ızgaralardan kaynaklı meydana gelen vibrasyon ile lastiklerdeki çamurun dökülmesini ve yıkama birimi üzerindeki nozzle’ların püskürttüğü basınçlı su ile çamurlu  tekerlerin rahatlıkla temizlenmesini sağlar ve böylece kamyon lastik yikama işlemi gerçekleşmiş olur.

Yan Spreyleme Üniteleri :

Yıkama biriminin sağ ve sol yönüne monte edilir. Yıkama birimi uzunluğunda ve damper yüksekliğine yakın olan yan spreyleme üniteleri flanş bağlantılıdır.Üzerine monte edilmiş nozzle’ ların püskürttügü basınçlı su ile tekerlek profillerine yapışan çamurun ve damperin temizlenmesini sağlar.Ortaya temiz kamyon lastik yikama işi çıkmış olur.

Güvenlik Bariyeri :

Çamurlu kamyonların yıkama ünitesi üzerinden geçerken güvenlik bariyerleri sınırından geçip kamyonun çamurlu tekerleklerin ve damperin istenilen şekilde yıkanmasını ve bu arada spreyleme ünitelerine çarpıp zarar vermemesini sağlar.

Su Bariyer Panelleri :

Yıkama biriminin sağ ve sol doğrultusunda, yıkama birimi uzunluğunda ve kamyonun yüksekliğine yakın olan su bariyer panelleri, yıkama sırasında yan spreyleme ünitesindeki ve yıkama platformundaki nozzle’ lardan gelen basınçlı suyun % 100 geri dönüşümünü sağlar.

Yıkama Pompaları :

Tekerlek yıkama düzeneğinin platform uzunluğu , yıkama platformundan geride bıraktığımız günlük kamyon adedine göre 7.5-45 kW/saat elektrik kuvveti ve 40-300 ton/saat su debilerinde değişir. Sistemin otomasyonunu ve bütün işleyişini denetler.

Optik Duyarga :

Yıkama platformu girişinde tespit edilen optik sensor, aracın yıkama ünitesine girişini algılayarak yıkama prosedürünü başlatır. Yaklaşık 30 sn ya da 1 dk süren yıkamadan sonra otomasyon sistemi üzerindeki sahip olunan zamanlayıcı ile kendiliğinden durdurulur.

Kazı sahalarında, maden ocaklarında, beton santrallerinde, katı atık geri dönüşüm sahalarında, çimento fabrikalarında, termik santrallerde vb.
tesislerde gayret gösteren kamyon ve tır gibi araçların alakalı Etraf ve Karayolu Yönetmeliklerine göre trafiğe çıkmadan evvel tekerleklerinin ve damperinin kendiliğinden yıkanması için tasarlanmıştır. Uzman mühendis ve yöntem kadromuz doğrulusunda tasarlanan Otomatik Tekerlek Yıkama Sistemleri müşterilerin gereksinimleri ve arzuları göz önüne alınarak değişik teker ölçülerine, vasıta uzunluğuna ve vasıta yoğunluğuna göre üretilebilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir